Zdjęcia z wernisażu wystawy
Reprodukcje wybranych prac

2009

6 – 25 lutego 2009


Wystawa malarstwa i rzeźby ART HEART
Uczestnicy wystawy:

Izabella Babkiewicz
Jest absolwentką Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Gdańskiego w zakresie geografii fizycznej. Jednak jej prawdziwą pasją stała się twórczość artystyczna. Jej gobeliny: "Anna", "Zima" i "Nad strumykiem"...  były wystawiane i nagradzane w Polsce i za granicą (Szwecja, Niemcy, Holandia).  Obecnie najchętniej maluje pastelą, akwarelą, gwaszem, olejem, akrylem, często używa też ołówka, węgla i piórka.
Na wystawie  można oglądać własne kompozycje artystki: martwe natury, pejzaże, bukiety kwiatów oraz obrazy, których tematykę zaczerpnęła z dzieł J.Matejko, W.Ślewińskiego, mistrzów holenderskich z XVII w., Milleta, Szyszkina.
I. Babkiewicz jest uczennicą olsztyńskich artystów: Mirosławy Smerek-Bieleckiej, Jerzego Bieleckiego, Aleksandra Wydorskiego.

Marta Czauderna
W 1967 r. ukończyła malarstwo w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Malarstwo od lat jest jej pasją, którą realizuje pomimo ciężkiej choroby - stwardnienia rozsianego. Pomimo, że z tego powodu nie zawsze może pracować, czuje się szczęśliwa i spełniona jako artystka.
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Eugenia Dudzik
Najchętniej maluje kwiaty i pejzaże. Tworzy wysmakowane kolaże roślinne i kompozycje przestrzenne oraz obrazy olejne i malowane pastelami. Praca twórcza jest dla niej źródłem radości i wyciszenia, swoistą terapią duszy i sensem życia. Jest prezesem olsztyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach którego prowadzi zajęcia  plastyczne ucząc ludzi radości tworzenia i obcowania ze sztuką na co dzień. Jej prace  eksponowane są na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Były również wielokrotnie nagradzane i wyróżniane.

Józef Mika
Już jako 12- latek rzeźbił w glinie i malował akwarelowe pejzaże. Podczas częstych wyjazdów na plenery malarskie organizowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie poznał - ulubioną później przez siebie - technikę malarstwa olejnego, która pozwoliła mu na głębsze przeżywanie piękna natury. Józef Mika oprócz malarstwa zajmuje się  również rzeźbieniem w drewnie. Na trawiastym podwórku przed jego domem gości witają dwie ponad dwumetrowe lipowe postacie: kolorowa Grzybiarka i Artysta malarz. J. Mika jest niepełnosprawny z powodu rozszczepu kręgosłupa.

Urszula Danuta Dudko
Maluje głównie kwiaty i pejzaże. Pierwsze nauki przekazali jej rodzice, którzy - jak sama opowiada - nauczyli ją patrzeć. Urzeka ją cud niezniszczalności, wytrwałości i powtarzalności przyrody. Chce by jej obrazy żyły, przywoływały ciepłe wspomnienia, dawały wrażenie oddychania inną rzeczywistością.
Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Olsztynie oraz tutejszego Klubu Plastyka Amatora Sąsiedzi.
Artystka choruje na stwardnienie rozsiane. Jest przewodniczącą Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Olsztynie oraz wiceprzewodniczącą Rady Głównej PTSR w Warszawie a także wiceprezesem Warmińsko- Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.


Kazimierz Nehring
Maluje z potrzeby serca. Uczestniczy i organizuje wystawy a także bierze udział w plenerach na terenie kraju. Wielokrotnie nagradzany za bogatą twórczość malarską i literacką ...
Artysta niepełnosprawny, z wykształcenia ekonomista, pracował przez szereg lat jako księgowy.

ul. Stare Miasto 24/25 (wtorek-niedziela - godz. 11.00-17.00)