2009

9 października - 11 listopada 2009

Portrety
- wystawa fotografii Tomasza Terleckiego
ul. Stare Miasto 24/25 (wtorek-niedziela - godz. 11.00-17.00)
Tomasz Terlecki to artysta fotografik, pracujący w technikach warsztatu fotografii tradycyjnej. Jego wystawa Portrety to wciąż uzupełniany cykl fotograficznych portretów wielkoformatowych - znanych Polaków: prezydentów, polityków, artystów, dziennikarzy -  przedstawiony w sposób odmienny - bardziej intymny, czasami zaskakujący, inny niż postać kojarzona poprzez prasę, media czy też scenę.

Nie skończył szkoły artystycznej, a posiada wiedzę i wrażliwość mistrza fotografii. Spokojnie piął się do szczeblach kariery, czekając na swoje 5 minut. Na początku lat 90 współpracował z firma ATM we Wrocławiu przy realizacji programu "gliniarze" dla TVP2.

W połowie lat 90 w firmie Americanos zaczął od szefa marketingu "skończył" jako prezes firmy. Fotografował z pasji, ale też dla celów zarobkowych.

Na swoich kliszach uwieńczył polityków: Lecha Kaczyńskiego, Bronislłwa Geremka, dziennikarzy i krytyków filmowych: Tomasza Lisa, Tomasz Raczka, Zygmunta Kałużynskiego. Wystawiał w Warszawie, we Wrocławiu i Łodzi.

Prace Terleckiego znajdują się w prywatnych kolekcjach w USA, Niemczech oraz w Polsce.

http://www.tomaszterlecki.com
Reprodukcje wybranych prac
Zdjęcia z wernisażu